Prosimy o przeczytanie tej informacji zanim klikniesz „Akceptuję” lub zamkniesz to okno. Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Prosimy Cię o zapoznanie się z Polityką Prywatności naszej firmy. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce Prywatności.

Lista życzeń

There are no products on the wishlist!
Wishlist link:

Propolis Kit Pszczeli 50g

30.00

Propolis czyli kit pszczeli to substancja pozyskiwana przez pszczoły. Ta żywiczna substancja ma na celu ochronę ula przed działaniem czynników zewnętrznych, bakteriami, zapobiega powstawaniu pleśni
Propolis to” naturalny lek” o szerokim spektrum działania.
Na pierwszy plan wysuwają się bardzo silne właściwości antybakteryjne propolisu.
Propolis działa również na grzyby, wirusy, pleśń.

Pozyskany z własnej pasieki

waga 100g

Dzięki silnym właściwością antybakteryjnym propolis wykazuje wysoką skuteczność we wspomaganiu leczenia :

 • wrzodów żołądka (działa na baterie Helicobaccter pyroli która wywołuje powstawanie wrzodów a nawet może doprowadzić do rozwoju nowotworu, likwiduje wrzody działa szybciej niż dostępne leki).
 • Dodatkowo regeneruje tkankę wcześniej zajętą przez ogniska wrzodów.
 • wrzodów jelita cienkiego i grubego (działanie jak wyżej)
 • Propolis wspomaga  leczenie i zapobiega chorobie wrzodowej
 •  pooperacyjnym wrzodów znakomicie regeneruje
 •  Propolis ma zastosowanie w leczeniu hemoroidów, infekcji pochwy (wrażliwość baterii na propolis)
 • silne działanie antybakteryjne owocuje doskonałymi rezultatami w
 • leczeniu zmian skórnych tj.: trądziku, opryszczki.

Propolis można stosować również zewnętrznie w postaci okładów. Znakomite rezultaty przynosi zastosowanie propolisu w leczeniu różnego rodzaju ran, oparzeń, odleżyn, wrzodów zewnętrznych, ran pooperacyjnych.

W tym celu należy sporządzić roztwór a następnie przemywać ranę 2-3 razy dziennie nasączonym wacikiem. Rany goja się dużo szybciej i w większości przypadków nie pozostawiają blizn.

Można również robić kompresy na rany i nakładać pod plaster lub bandaż.

Propolis dzięki silnemu działaniu antybakteryjnemu przyjmowany wewnętrznie doskonale działa na stany zapalne niemal całego układu pokarmowego. Poczynając od jamy ustnej ( różnego rodzaju stany zapalne w tym paradontozę), poprzez przełyk, choroby żołądka, jelit, wątroby, woreczka żółciowego, nerek oraz pęcherza moczowego.

Propolis wykazuje działanie na nerki powodując skuteczniejszą pracę nerek oraz dużo szybszą niż inne leki likwidację stanów zapalnych.

Propolis pobudza pracę jelit dzięki czemu częściowo przetrawione pożywienie nie zalega w jelitach i nie dochodzi do rozwoju chorobotwórczych bakterii.

Propolis spełnia rolę oszczyszczającą organizm ponieważ znakomicie pobudza wydzielanie żółci, działa regenerująco na wątrobę, leczy stany zapalne woreczka żółciowego.

Szerokie spektrum działania propolisu pozwala na zastosowanie w reumatoidalnym zapaleniu stawów, oraz w innych stanach zapalnych stawów.

Wykazano również że Propolis działa na : amebę, toksoplazmę (toksoplazmoza) oraz inne choroby odzwierzęce.

Zastosowanie Propolisu w Paradontozie:

Propolis dzięki właściwością antybakteryjnym eliminuje bakterie z jamy ustnej, minimalizując w ten sposób powstawanie nowych stanów zapalnych. Dodatkowo propolis poprawia krążenie w tkance przyzębnej, łagodzi powstałe stany zapalne i regeneruje miazgę zębową. Propolis wykazuje działanie przeciwbólowe i regenerujące. Zdecydowanie ułatwia gojenie ran.

W przypadku paradontozy najczęściej stosuje się propolis w formie nalewki (pijąc lub/i nacierając nasączonym wacikiem miejsca zmienione chorobowo). Można również stosować propolis nierozpuszczony tzn. żuć uformowaną bryłkę, wcześniej ogrzaną w dłoniach lub w woreczku zanurzonym w ciepłej wodzie.

Ponieważ za przyczynę paradontozy przyjmuje się ogólnoustrojowe osłabienie obok propolisu pomocny w leczeniu jest pyłek pszczeli, który dzięki swoim właściwością leczniczym w tym suplementacji witamin może ograniczyć dalszy postęp choroby.

Oprócz wymienionych wyżej dobrodziejstw propolisu wskazuje się na zbawienne zastosowanie tego naturalnego specyfiku we wspomaganiu :

 • leczenia nadciśnienia (obniża ciśnienie krwi)
 • profilaktyce zawału serca, udary mózgu
 • -miażdżycy
 •  bolesnych menstruacjach
 • chorobach gardła, przeziębień,
 •  zapaleniu płuc ( pomocny)
 •  prostata

Propolis nazywany jest „wymiataczem „ wolnych rodników. Wolne rodniki są odpowiedzialne za starzenie się organizmu

Gorąco polecam Państwu zastosowanie Propolisu w wyżej wymienionych schorzeniach i jednocześnie zachęcam do zapoznania się z właściwościami pyłku pszczelego (zamienna nazwa dla pyłku kwiatowego). Połączenie terapii propolisem i pyłkiem pszczeli daj znakomite rezultaty.

Więcej o właściwościach pyłku na innych moich aukcjach.

Przepis na sporządzenie nalewki propolisowej:

Rozpuścić 100g propolisu w 0,5l 70 % spirytusu a następnie odstawić w zaciemnione miejsce na około 3 tygodnie.

Po upływie wspomnianego czasu nalewka jest gotowa do spożycia.

Nalewka szczelnie zamknięta może być przechowywana wiele lat, jednak wskazane jest aby została wykorzystana w ciągu roku od sporządzenia.

Ponieważ część źródeł podaje że istnieje możliwość dodania do roztworu wody dodam (opierając się na wynikach badań), że największą skuteczność osiągnął propolis rozpuszczany w roztworze 70 % alkoholu.

Dawkowanie:

– przy wrzodach wypijać codziennie około 40-50 kropli roztworu. pić na czczo.

Leczenie powinno trwać co najmniej pół roku

– przy nadciśnieniu około 30 kropli

– przy prostacie ok. 30 kropli

– przy stanach zapalnych dawkę należy zwiększyć dwukrotnie

– dzieciom zalecane jest podanie połowy dawki (rozcieńczonej z wodą)

Propolis działa jak antybiotyk

Nie posiada skutków ubocznych

Szybko zabliźnia rany

Regeneruje tkanki

Badania wykazał że : likwiduje szybciej niż dostępne leki l stany zapalne

Skuteczny na Gronkowca Złocistego

(zmora wśród zakażeń szpitalnych)

Propolis działa immunosupresyjnie czyli pobudza układ odpornościowy

Propolis pochodzi z mojej pasieki położonej na terenie Żuław, oraz Warmii I Mazur.

Pszczelarstwo jest moim hobby. Uczestniczę w szeregu spotkań i szkoleń poświęconym zagadnieniom pszczelarstwa.

Pasieka jest pod stałym nadzorem weterynaryjnym.

Kupując na mojej aukcji macie Państwo gwarancję pewnego źródła pochodzenia produktu. Moja pasieka istnieje od 1951r., a ja jestem już trzecim pokoleniem pszczelarzy w mojej rodzinie.

Posiadana wiedza poparta tytułem mistrza pszczelarskiego, doświadczenie , oraz rygorystyczne przestrzeganie procedur procesu technologicznego i higieny pracy zapewniają najwyższą jakość produktu.

Kupujecie Państwo wartościowy polski produkt

Na innych aukcjach dostępna jest bezalkoholowa nalewka propolisowa szczególnie wskazana dla osób cierpiących na nadciśnienie tętnicze.


Prosimy o przeczytanie tej informacji zanim klikniesz „Akceptuję” lub zamkniesz to okno. Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Prosimy Cię o zapoznanie się z Polityką Prywatności naszej firmy. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce Prywatności.

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Bądź pierwszą osobą, która napisze recenzję
Twoja Ocena

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Wishlist 0
Open wishlist page Continue shopping